Pasha Bank Türkiye, Gürcistan ve Türkmenistan’da…

13 Ocak 2017 Cuma |

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan‘ın dahil olduğu üçgende kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmeti veren Pasha Bank, geçtiğimiz yıl pek çok ilke imza atarken 2016 yılını karla kapatıyor. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından uzun vadeli kredi notu A olarak teyit edilen banka, 2017 yılında yüzde 25 oranında büyüme hedefliyor.

Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’ın dahil olduğu üçgende kurumsal ve ticari müşterilere sürdürülebilir bankacılık hizmeti veren Pasha Bank, 2016 yılının ilk 9 ayını hedeflerinin üzerinde 10 milyon TL kar ile kapattı. Aktif ve kredi büyüklüğü geçtiğimiz yıla göre yüzde 35 ve yüzde 50 oranında artış gösteren Pasha Bank’ın nakit ve gayri nakit kredi büyüklüğü 520 milyon TL’ye ulaştı. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings tarafından uzun vadeli kredi not A olarak teyit edilen Pasha Bank, 2016’nın Ekim ayında ilk bono ihracını da gerçekleştirdi. Türkiye’de kurumsal bankacılık segmentinde sektör odaklı ilerleyen banka, 2017 yılında ise yüzde 25 büyümeyi planlamakta.

Gelecek yıl hedeflerini yatırım bankacılığı alanında geliştirmeyi planlayan Pasha Bank, 2017 yılında sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda toplam kredi büyüklüğünü yüzde 25 oranında artırmayı hedefliyor.

İstanbul‘da kurulmuş Türkiye’nin ilk yabancı yatırım bankası olan Pasha Bank, sunduğu kurumsal ve yatırım bankacılığı hizmetleriyle sürdürülebilir işbirlikleri tesis ediyor. Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan arasındaki yakın ilişkileri finansal bağlarla daha da güçlendiren banka, üç ülke arasındaki ticaretin gelişimine de katkı sağlıyor. Ülkeler arasındaki faaliyetleri ile bilinirliğini arttıran banka, güçlü finansal yapısı ile müşteri portföyünü genişletirken kaynak çeşitliliğini de çoğaltıyor.

Pasha Bank Türkiye, Gürcistan ve Türkmenistan’da…

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap