İş Bankası Yurtdışına Yazılım Satacak

4 Şubat 2015 Çarşamba |

isbankasiMobil uygulamaların yanı sıra oyun konsolları ve akıllık gözlükler için yazılım geliştiren İş Bankası, bu teknolojileri ihraç etmeye hazırlanıyor. Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, finans yazılımlarında dünya ile rekabet edebilecek hale geldiklerini ve 2015 yılında bu ürünleri yurtdışına pazarlayacaklarını söyledi. Son birkaç ayda dünyada benzeri olmayan üç finansal ürüne imza attıklarını belirten Aran, “Türkiye sınırlarını aşarak teknolojiden de para kazanmak istiyoruz. İhracat geliri elde ettiğimiz alanlara finans teknolojilerini de ekleyeceğiz. ABD’den başlayarak geniş coğrafyalara ulaşmak istiyoruz” dedi.

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, alternatif dağıtım kanallarına ilişkin bankanın stratejilerini basın mensupları ile paylaştığı toplantıda, İşCep’te Touch ID, XBox One uygulaması İşBox ve akıllı gözlük yazılımları gibi teknolojik yeniliklerinin yanı sıra gelecekteki hedeflerini aktardı.

Yurtdışına pazarlama ve satış için 2015’te bazı girişimler yapabileceklerini belirten Aran, Silikon Vadisi ile Türkiye arasındaki bağlantıyı sağlayacak ve onun üzerinden diğer ülkelere göre önde oldukları alanlardaki ürünleri, İş Bankası olarak yazılım şirketleri SoftTech aracılığıyla pazarlamayı, bu ülkelere de penetre etmeyi deneyeceklerini bildirdi.

İş Bankası Yurtdışına Yazılım Satacak

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap