İş Bankası 2017’de sınırlı da olsa personel alımı yapacak

7 Ocak 2017 Cumartesi |

Türkiye’nin en önemli bankaları arasında yer alan Türkiye İş Bankası 2017 yılında da bankacılık personel alımına devam edecek. Peki 2017 yılında İş Bankası’nın personel alımı konusunda planları neler? Kaç personel alımı yapılacak?

2017’yi etkileyecek en önemli hususları ABD’nin faiz kararıyla dalgalanma yaşanması, Avrupa’daki seçimler, yakın coğrafyadaki siyasi gelişmeler, yasal düzenlemeler, karlılık ve sermaye yeterliliği üzerinde etkili olacaktır. Bu ortamda, aktif kalitenin korunması öncelikli gündem maddelerinden olacak. Bankacılık sektörü için kredi büyümesinin, 2016 yılının üzerinde seyretmesi öngörülüyor.

Yurtdışından fon temininde ise sıkıntı yaşanmayacağı tahmin ediliyor. Bankanın ihtiyaçları doğrultusunda 2017’de personel ve bankacılık memur alımına devam edilecek. Sınırlı sayıda da olsa 2017 yılında İş Bankası yeni şubeler açacak. Gerek mevcut personel sirkülasyonu gerekse yeni açılan şubeler kapsamında bankacılık personel alımı yapılacak.

2017 yılında ekonomik büyümenin bir miktar hızlanabileceği ancak bu durumda dahi potansiyelin altında kalacağı tahmin ediliyor. Bugüne kadar sistemik bir risk yaratmasa da TL’deki değer kaybının ivme kazanmasının bazı firmaları mali yapısını rise sokacağı mevcut riskler arasında yer alıyor. Bu riskler sektörler aktif kalitenin bozulmasına sebep olabilecek nitelikte.

İş Bankası 2017’de sınırlı da olsa personel alımı yapacak

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderiler

  1. bilal dedi ki:

    ben dört yıllık iktisat mezunu olup bankacılık sektrunde çalışmak istiyorum tşk ler

  2. Merve Bıyıklı dedi ki:

    Direk Satış görevlisi, gişe görevlisi olarak çalışmak istiyorum.

Gönderi Yap