ABank Katar’lı gruba satılarak el değiştirdi

1 Ocak 2017 Pazar |

Katar’ın ilk özel bankası olan ve yenilikçi bankacılık vizyonu ile tanınan The Commercial Bank ve Anadolu Grubu arasındaki Abank hisse devri tamamlandı. Abank’ın Katar’lı gruba devri uzun zamandır gündemdeydi. Sonuç olarak ilk etapta Abank’ın yüzde 70’i Katar’lı guruba satıldı.

Temmuz 2013’te hisselerin yüzde 70,8’ini Anadolu Grubu’ndan satın alan ve ardından hisse geri alım işlemleriyle hisse oranını yüzde 75’e çıkaran The Commercial Bank geriye kalan yüzde 25’lik hisseyi de, Anadolu Grubu’ndan 225 milyon dolara satın alarak, bankanın tümünün sahibi oldu. Üç yıl önce imzalanan hissedar sözleşmesi çerçevesinde gerçekleşen yüzde 25’lik hissenin satışına ilişkin karar 2016 yılının Temmuz ayında KAP’a bildirmiştir.

ABank’ın el değiştirmesinin ardından bankanın planları henüz bilinmiyor. Bankanın genişlemeye gidip gitmeyeceği diğer yandan yeni bankacılık personel alımı yapıp yapmayacağı önümüzdeki günlerde netlik kazanacak.

ABank Katar’lı gruba satılarak el değiştirdi

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap