2017’de bankacılık sektöründe beklentiler

8 Ocak 2017 Pazar |

2017 yılında bankacılık sektörünü neler bekliyor? 2016 ekonomiye sağlanan desteğin önem kazandığı bir yıl oldu. Bankalar olağanüstü tedbirler almadan bu süreci yönettiler ancak 2017 yılında bankaların daha tedbirli davranması ve gerekli planlamaları yapması gerekecek. Türkiye ekonomisi için bankacılık bilançoları oldukça önemli. Sektör 2017 yılında da aktif karlılığını sağlamaya odaklanacak.

2017 yılında bankaların finansal sonuçlarını etkileyecek faktörler neler?
1. Global piyasalarda ABD’nin faiz kararlarına bağlı olarak beklenenin üzerinde dalgalanma yaşanması. 2. Avrupa’daki yoğun seçim gündeminin yaratabileceği siyasi riskler. 3. Yakın coğrafyadaki siyasi ve jeopolitik gelişmeler. 4. Yasal düzenlemelerin sermaye yeterliliği üzerindeki etkisi ve rekabet ortamındaki gelişmeler.

Mali bünyelerin sağlamlığı, güçlülüğü , yönetme kalitesi, kriz yönetme tecrübesi olarak bankalar darbe girişimine karşı çok güçlü bir duruş sergilediler. Yıl içinde, yönetim pratiği, kuralları, süreçleri açısından herhangi bir olağanüstü değişikliğe başvurulmak zorunda kalınmadı.

2017 yılında bankalar için aktif kalitenin korunması öncelikli gündem maddesi olacak. Kredi büyümesi açısından 2017 yılında tüketim eğiliminin devamı ve yatırım iştahındaki gelişmelerle birlikte bankaların sermaye yeterlilik oranlarının seyrinin belirli olacağı görülüyor. Türkiye genç nüfusun fazla olduğu ve genel olarak yeni teknolojilere hızla adapte olan bir yapıya sahip. Dolayısıyla önümüzdeki yıl da bankacılık sektöründe büyümenin esas gücünü mobil bankacılık oluşturacak.

2017’de bankacılık sektöründe beklentiler

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap