2017 bankacılıkta personel alım beklentileri

30 Aralık 2016 Cuma |

Yeni bir yıla girerken bankacılık sektöründe de 2017 yılında ne kadar personel alımı yapılacağına dair haberler gelmeye başladı. 2016 yılını biraz durgun geçiren bankacılık sektörü 2017 yılında bir önceki yıla göre daha az bir personel alım sayısı öngörüyor. Diğer yandan yine bankalar yeni şube açılışı da öngörmüyor.

2016 yılının Temmuz ve Eylül ayı dönemine bakıldığında kategorilerine göre bankalar ve sayıları şöyle: 34 adet mevduat bankası, 13 adet kalkınma ve yatırım bankası ve 5 adet katılım bankası. Tüm kategorilerdeki banka sayısı ele alındığında bankacılık sektöründe faaliyet gösteren banka sayısı 52 olarak öne çıkıyor.

Güçlü bir yapıya sahip olan bankacılık sektörü 2016 yılında tüm ülke çapında yaşanan sıkıntılar ve ekonominin yavaşlamasıyla durgun bir yıl geçirdi. 2016 da personel alım sayısı da azaldı. Bunun yanında bankalar toplamda 295 adet şubenin faaliyetine son vererek bu şube kapatarak tasarruf yoluna gittiler.

Bankaların Eylül 2016 baz alındığında sahip oldukları toplam şube sayısı 10 bin 985 adet olarak ortaya çıkıyor. Bu rakamdan hareketle bankaların şube sayısının bir önceki yıla göre azalmış olduğu da görülüyor.

2017 yılında bankalar, çok fazla yeni şube açılışı ön görmüyor. Diğer yandan bankalara yapılacak personel alım sayılarının da 2017 de bir önceki göre daha az olması beklenirken alımların yeni şube açılışlarından dolayı değil bankacılık sistemindeki eleman sirkülasyonundan dolayı yapılacağı söyleniyor.

2017 bankacılıkta personel alım beklentileri

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap