2017 bankacılık personel ve memur alımları

30 Aralık 2016 Cuma |

Türkiye’de bankacılık sektörü ve bu sektörde faaliyet gösteren bankaların gücü bilinen bir gerçek. Bankacılık sektörü her geçen yıl daha da güçlü hale gelirken bir yandan da ekonomiyi olabildiğince desteklemeye devam ediyor. Bankalar bireysel ve ticari olarak gerçekleştirdikleri faaliyetler ve verdikleri krediler ile yine diğer yandan yaptıkları yatırımlar ile finansal olarak güçlü kalıyorlar. Bunlar yanında bankalar gerçekleştirdikleri bankacılık personel ve memur alımı sayesinde ülkede istihdama da önemli katkıda bulunuyorlar.

Her yıl binlerce kişi bankalar bünyesinde çeşitli pozisyonlarda işe alımlardan yararlanarak bankalara işe giriyor. Bankalar bankacılık personel alımı kapsamında gerek şubelere, gerek genel merkezlerine gerekse diğer alt kuruluşlarına çok sayıda eleman alımı gerçekleştiriyorlar. 2016’da ekonominin yavaşlaması ve diğer bazı sebeplerde bir miktar durgunluk yaşayan bankacılık piyasası önümüzdeki yıl, 2017’de ekonominin daha iyiye gideceğini düşünerek 2017 yılına daha umutlu bakıyor…

2017 yılında bankalar yine mevcut eleman sirkülasyonu, yeni açılan şubeler ve artan müşteri potansiyeli çerçevesinde binlerce banka personel alımı yapacak. Bilindiği üzere bankaların birçoğu özel banka iken birkaç banka ise kamu bankası olarak faaliyet gösteriyor. Ancak tüm bankalar tüm pozisyonlara eleman alımı için genelde sınav ilanı yayınlıyorlar. Bankada işe girmek isteyen adaylar öncelikle bankaların ilana çıkarak yayınladığı sınavlara katılmalı ve bu sınavlarda başarı göstermeli.

En çok personel alımı yapan bankalar Ziraat Bankası, İş Bankası, Akbank, Yapıkredi Bankası, Vakıfbank, Halkbank, Qnb Bank, Denizbank ve bunlar yanında birkaç banka daha.

Sınavla toplu personel alımı yapan bankalar bazı pozisyonlar için insan kaynakları portalları üzerinden de ilanlar yayınlıyor. Üst düzey pozisyonlar için ilanlarını bu portallar üzerinden yayınlayan bankaların iş ilanlarına göz atabilir ve bu portallar üzerinde iş başvuru formunu kullanarak iş başvurusu yapabilirsiniz.

Bankada çalışmak isteyen adaylar bankaların toplu personel alımı için düzenledikleri sınav ilanlarını internet üzerinden takip edebilirler. Bankalar söz konusu ilanları kendilerine ait resmi web sayfaları üzerinde yayınlamaktalar. Adaylar buradan sınav için gerekli başvuru şartlarını ve gerekli belgeleri görebilir, gerekli şartları taşıdıkları takdirde iş başvurularını gerçekleştirebilirler.

2017 bankacılık personel ve memur alımları

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap