2017 ABank için değişim yılı olacak

5 Haziran 2017 Pazartesi |

Kuruluşunun 25’inci yılını kutlamaya hazırlanan ABank aynı zamanda büyük bir değişim için de düğmeye bastı. Değişimin en temel nedeni ise değişen ortaklık yapısı. ABank resmi adı ile Alternatif Bank, 25 yıl önce Anadolu Endüstri Holding tarafından kuruldu.

2013 yılına kadar da halka açık kısmının dışında kalan tüm hisseler grubun elinde kaldı. Uzun süre önce yabancı kurumlarla bankanın satışı için görüşmeler yapan Anadolu Grubu nihayet Katarlı finans kuruluşu The Commercial Bank ile anlaştı ve bankanın yüzde 75 hissesini sattı. Yaklaşık 3 yıl boyunca Anadolu Grubu yüzde 25 hisse oranını koruyarak ortaklığını sürdürdü. Hatta bankanın yönetim kurulu başkanlığı görevini duayen sanayici ve aynı zamanda Anadolu Endüstri Holding’in patronu olan Tuncay Özilhan yürüttü. Anadolu Grubu 18 temmuz 2016 tarihine kadar yüzde 25 hissesini de katarlı gruba satarak bankadaki ortaklığını bitirdi. İşte değişim rüzgarı o gün itibariyle başladı. Şimdilik bankada görünen bir değişiklik yok. Ancak kulağımıza geldiği kadarıyla içeride çok hummalı bir çalışma varmış.

Banka radikal değişimler planlanıyor. Şubeler başta olmak üzere büyük bir değişim planlayan yeni yönetim bankanın logosunu da değiştirmeye hazırlanıyor. Katarlı grup kendi ismini bankaya vermeyi şimdilik düşünmüyor. Uzun lafın kısası ABank 25’inci yılını yeni logosu, şubeleri ve kurumsal kimliği ile kutlayacak.

2017 ABank için değişim yılı olacak

iş başvurusu, ilanlar, iş başvuru formu, ne iş yapar, yenibiriş.com, kariyer.net, insan kaynakları, nasıl başvuru yapılır, maaş ne kadar, sosyal haklar, başvuru şartları, çağrı merkezi, gişe görevlisi, gişe asistanı, memur alımı, genel merkez, istanbul, ankara, izmir, sınavlar, ne zaman

Gönderi Yap